اخبار > نشست خبری مدیر کل غله استان مرکزی با اصحاب رسانه با محوریت خرید تضمینی گندمبه گزارش روابط عمومی غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی: 
با عنایت به هماهنگی های بعمل آمده و در راستای اطلاع رسانی و شفافیت در فرآیند خرید تضمینی گندم ، نشست خبری مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با اصحاب رسانه برگزار گردید.
در این جلسه که رأس ساعت 9 صبح مورخ 1400/3/31 در  اداره کل غله استان برگزار شد. در ابتدا جناب آقای مهندس ملکی مدیر کل غله استان ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از مدعوین به اهمیت اطلاع رسانی شفافیت و آگاهی بخشی مردم پرداخته و شغل خبرنگاران را در این راستا مسئولانه ،دلسوزانه و قابل تقدیر دانستند .
ایشان ضمن بیان نقش و عملکرد اداره کل غله استان مرکزی به عملکرد این اداره در خرید گندم، فروش گندم توزیع آرد، توزیع کالای اساسی و ذخیره سازی های انجام شده پرداختند. وی افزود در آرد و نان هم سیاست غله استان تأمین کافی، سریع و با کیفیت آرد بوده که در این راستا ضمن هماهنگی های مربوطه اقدام به واردات بخش قابل توجهی گندم از مبادی نموده و با اختلاط سعی شده کیفیت آرد و نان ارتقاء پیداکند.
در خرید گندم بعنوان موضوع اصلی نشست خبری کلیات،خلاصه دستور العمل ها،اقدامات انجام شده و آمادگی های لازم به شرح ذیل بیان شد:
خرید استان از ابتدای خرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه می یابد . نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری به ازاء هر کیلو گرم 50000 ریال تعیین شده و 33 مرکز برای کل استان به ظرفیت 400،000 تن پیش بینی شده است . از آنجا که دولت فقط مجاز به خرید گندم از کشاورزان می باشد کشاورزان عزیز تلاش نمایند قبل از برداشت محصول بامراجعه به سازمان و ادارات جهاد کشاورزی اطلاعات خود را در سامانه ی پهنه بندی تکمیل نماید. همچنین اطلاعات شماره حساب خود را نیز بررسی نمایند به گونه ای که شماره حساب بانک کشاورزی منطبق با شماره ملی و فعال در هنگام تحویل گندم معرفی شود.
تأکید می شود به هیچ وجه از بهاء گندم ، اقساط بانکی و دیون کشاورزان کسر نمی شود و کشاورزان نگران برداشت از حساب خود نباشند.
ایشان تأکید داشتند کشاوزان در هنگام تحویل گندم حتماً شخصاً در مراکز خرید حضور یابند تا با نظارت بر تحویل شبهه و ابهامی باقی نماند.
از جمله موارد دیگر، عدم مجاز بودن خرید وفروش گندم خارج از شبکه دولتی بوده و با سود جویان توسط مراجع مربوطه برخورد خواهد شد.


٠٧:٣٥ سه شنبه ١ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: